100-lecie odzyskania niepodległości Polski – Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Łódzkim

100-lecie odzyskania niepodległości Polski

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji, 7 listopada spotkaliśmy się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, aby wspólnie z gr. V MP nr 3 porozmawiać o tym święcie. Okazało się, że dzieciom dobrze znana jest nie tylko jego nazwa, ale również powód, dla którego musimy je obchodzić. Wspólnie wysłuchaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, porozmawialiśmy o symbolach narodowych i o tym, co podoba się nam w naszym kraju. Na dowód zapoznania się i obietnicy przestrzegania Kodeksu Małego Patrioty, który odczytaliśmy, dzieci wykonały biało-czerwone serduszka i odświętne kotyliony.

Czcionki

Dziękujemy za wypełnienie

Kod do Legimi zostanie wysłany na podany adres e-mail w terminie 7 dni.
Po otrzymaniu kodu, dostęp do książek na stronie Legimi)

Dziękujemy za wypełnienie

Kod do Legimi zostanie wysłany na podany adres e-mail w terminie 7 dni.
Po otrzymaniu kodu, dostęp do książek na stronie Legimi)