Młody Podróżnik – Ameryka Północna i Ameryka Południowa

Do następnego kontynentu, a właściwie dwóch kontynentów, udało nam się     dopłynąć 15 marca 2018 r. Dzieci z grupy VI Miejskiego Przedszkola nr 3 zgromadziły się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, aby razem z Bolkiem i Lolkiem udać się     na Dziki Zachód! Stamtąd, czyli terenów Ameryki Północnej, jest już przecież       całkiem blisko do jej południowej, liczącej trzynaście państw sąsiadki – Ameryki  Południowej. Po porządnej dawce wiedzy na temat geografii i kultury tych barwnych kontynentów, dzieci mogły zmierzyć swoją celność w zawodach zręcznościowych „strzelania do puszek” oraz na własne oczy przekonać się, jak wygląda wybuch    wulkanu (wszystko za sprawą niezwykłego eksperymentu)! Zwieńczeniem podróży do Ameryki było wykonanie przez uczestników prawdziwych łapaczy snów!           Na pożegnanie spróbowaliśmy  meksykańskiej przekąski i oczywiście po otrzymaniu kolejnych odznak – pożegnaliśmy się           wiedząc doskonale, że niedługo znów się zobaczymy!