Bilety do Teatrów i Filharmonii - Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Łódzkim

Bilety do Teatrów i Filharmonii

Filharmonia Łódzka
Koncert kameralny

3 grudnia 2019 godz.19.00 (wtorek)
bilety po 22 zł
zgłoszenia i wpłaty do 20 listopada 2019
Wykonawcy:
Krzysztof Jabłoński – fortepian
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Tomasz Strahl – wiolonczela
Program: Fryderyk Chopin – Polonez As-dur op. 53
Siergiej Rachmaninow – Sonata g-moll op. 19 na fortepian i wiolonczelę
Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur op. 4
Karol Lipiński – Kaprys D-dur
Johannes Brahms – Trio H-dur op. 8

 

26.11.2019 (wtorek) godz.18.00 “Opera za trzy grosze” Teatr Jaracza w Łodzi bilety po 25 zł
zapisy i wpłaty do 8 listopada 2019
“Opera za trzy grosze” powraca na scenę Teatru im. Stefana Jaracza po 36 latach od słynnej inscenizacji Bogdana Hussakowskiego. Rolę Mackiego po Bogusławie Sochnackim przejmuje Marek Nędza – jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Autorem inscenizacji i reżyserem jest Wojciech Kościelniak, który realizuje swoją wizję „Opery…” w nowym tłumaczeniu Romana Kołakowskiego. I – za Mackiem Majchrem – zadaje kolejne pytanie: Czym jest zamordowanie człowieka wobec wynajęcia człowieka? Zastanawia się kryminalista z wdziękiem łamiący serca wszystkich dziwek i cieszący się przyjaźnią szefa policji. Czy dylemat Mackiego nie wydaje się aktualny dziś, w 91 lat po berlińskiej praremierze najsłynniejszego dramatu/musicalu świata? Okazuje się, że Bertolt Brecht – autor dramatu i Kurt Weill – twórca niezwykłej muzyki – w 1928 roku stworzyli dzieło nieprzemijające i ponadczasowe.

05.12.2019 (czwartek) godz.19.00 „Seksualne neurozy naszych rodziców” Teatr Jaracza w Łodzi, bilety po 18 zł
zapisy i wpłaty do 8 listopada 2019
odważna, prowokująca sztuka Lukasa Bärfussa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych niemieckojęzycznych autorów swojego pokolenia, podejmuje trudny temat seksualności osób upośledzonych. Stawia pytania: czym jest normalność i kto określa co nią jest? Jakie są ramy wolności i kto powinien je ustalać?
„Witaj Dora, witaj w świecie.”
Dora ma 18 lat. Nie tańczy, nie płacze, nie śmieje się. Milczy. Obserwuje. Jest inna. Przez lata leki utrzymywały ją w psychicznym półmroku. Środki uspokajające podawane przez rodziców i lekarzy, miały chronić Dorę i jej otoczenie przed dzikimi wybuchami emocji i pozwalały żyć „normalnym” życiem. Jednak matka Dory chce odzyskać córkę, poznać jej prawdziwą twarz. Powstrzymanie leczenia przynosi nieprzewidziane konsekwencje. Seksualność Dory kwitnie, dziewczyna jest wyuzdana i niewinna jednocześnie. Jej cielesny apetyt wytrąca z równowagi, niepokoi. Zaburza dobre samopoczucie. Przebudzona Dora jest jak lustro. Czy na pewno chcemy się w nim przejrzeć?

SPEKTAKL DLA DOROSŁYCH WIDZÓW

 

Czcionki
Kontrast