Legimi

Abonament Legimi za darmo dla mieszkańców gminy Aleksandrów Łódzki

Do akcji może przystąpić każdy, kto jest mieszkańcem gminy Aleksandrów Łódzki. Jak to zrobić?

Należy zarejestrować się w Bibliotece Głównej (pl. Kościuszki 12 w Aleksandrowie Łódzkim). Do rejestracji potrzebny jest dokument tożsamości, osoby niepełnoletnie muszą zarejestrować się z rodzicem. Rejestracja jest prosta i nie zajmuje więcej niż kilka minut. Po dopełnieniu wszystkich formalności nowy czytelnik otrzyma specjalny kod.

Osoby już zarejestrowane w Bibliotece i chcące otrzymać nowy kod mogą zrobić to mailowo. Z adresu, jaki podany został podczas rejestracji należy wysłać do nas (biblioteka@alebiblioteka.pl) prośbę o nowy kod, podając w treści maila numer karty czytelnika. Nowy kod zostanie wysłany do czytelnika w terminie do 7 dni.

Co ważne, jednemu czytelnikowi przysługuje tylko jeden kod w miesiącu kalendarzowym.

Kod pozwala na dostęp do zasobów Legimi przez 30 dni. Po wygaśnięciu dostępu można zwrócić się do nas z prośbą o wydanie nowego kodu i przedłużenie tym samym dostępu na kolejne 30 dni. Kod trzeba aktywować w określonym czasie – kod nieaktywowany we wskazanym terminie wygasa i jednocześnie w następnym miesiącu kalendarzowym w przypadku braku aktywacji nie można otrzymać kolejnego kodu.

Przed korzystaniem z Legimi każdy czytelnik musi się zarejestrować na stronie Legimi. Po założeniu konta, kod otrzymany od biblioteki należy aktywować na stronie www.legimi.pl/lodzkie/ Szczegóły będą podane w mailu, lub podczas rejestracji. Od tej chwili śmiało można oddać się pasji czytania 🙂 !

Z Legimi można korzystać na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, ułatwia to specjalna aplikacja. Z Legimi można korzystać również na większości urządzeń Kindle, szczegóły na tej stronie (link).

Wszystkie informacje znajdują się na stronie www.legimi.pl. 

UWAGA! Liczba kodów, które możemy wydać w miesiącu, jest ograniczona.