Filia 1

Katalog on-line | Wydarzenia | Historia | Nowości | Galeria | Usługi | Kontakt


„Mapa Bajkowego Królestwa”
Konkurs rozstrzygnięty!
13 maja Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży dosłownie pękała w szwach. A to za sprawą uczestników konkursu plastycznego organizowanego w ramach Tygodnia Bibliotek – „Mapa Bajkowego Królestwa”, przez Filię nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filię nr 2. Wyłonionym przez komisje laureatom zostały wręczone nagrody książkowe, praktyczne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Jury jak zwykle miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ na konkurs wpłynęło ponad 50 prac. Były to zarówno prace płaskie (malowane, wyklejane) jak i przestrzenne. I właśnie w takich kategoriach były rozpatrywane. Wzięto także pod uwagę wiek młodych artystów. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Gratulujemy zwycięzcom, którymi są :

W kategorii prace płaskie

III miejsce: Jowita Makuch, Anna Kwiatkowska, Julia Balcerzak, Paweł Szymański
II miejsce: Magdalena Śródka, Maja Sławińska, Julia Sadowska, Piotr Kwiatkowski
I miejsce: Maria Szumińska, Dominika Sobczak, Antonina Trafalska, Amelia Terka, Filip Kobus, Magdalena Worsowicz
Wyróżnienia: Kaja Błaszczyk, Wiktoria Elijasik, Oliwia Fudala, Jagoda Sierna, Alicja Leek,
Laura Stasiak vel Stasek, Justyna Nowosińska, Rafał Paczesny, Dominika Kulon, Marta Pietruszewska, Marcel Sierny


W kategorie prace przestrzenne:

III miejsce: Jakub Reśko
II miejsce: Nikola Kaczmarska i Zuzanna Strychalska
I miejsce: Aleksander Pazik, Antoni Pazik, Julian Pazik
Wyróżnienia: Agata Chylińska, Julia Cnotalska, Filip Florczak, Hubert Florczak, Ksawery Szulc

Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Bibliotece Publicznej Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży do końca wakacji.
„Ulubiony Bohater Bajkowy”
5.11.2015 r. odbyło się w Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Ulubiony Bohater Bajkowy”, organizowanego przez Filię nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filię nr 2. Gościliśmy uczestników konkursu wraz z ich rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i opiekunami ze szkół
i przedszkoli. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Spośród 126 prac stworzonych najróżniejszymi technikami nagrodzone i wyróżnione zostały 44 dzieła w różnych kategoriach wiekowych.
Jury brało pod uwagę szczególnie samodzielność wykonania oraz pomysłowość i estetykę. Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej (Plac Kościuszki 12) w godzinach otwarcia placówki. Dziękujemy wszystkim młodym artystom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.

Piknik z Sieciakami
27 sierpnia już po raz drugi Filia nr 1 i Filia nr 2 Biblioteki Publicznej zorganizowały „Piknik z Sieciakami”. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Sieciaki na wakacjach”.
Podczas wspólnej zabawy dzieci uczyły się jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu.
Pakiety materiałów edukacyjnych przesłane przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange uatrakcyjniły nasze spotkanie za co serdecznie dziękujemy. W trakcie pikniku dzieci oglądały filmy, rozwiązywały krzyżówki i rebusy. Młodsi uczestnicy kolorowali rysunki. Dużym zaangażowaniem i kreatywnością wykazali się nasi goście podczas tworzenia kartonowych robotów, które można podziwiać w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej. Na zakończenie spotkania uczestnicy pikniku otrzymali dyplomy i „Sieciakowe zasady bezpieczeństwa".

Detektywi w bibliotece
11 czerwca zaprosiliśmy do biblioteki dzieci z oddziału przedszkolnego A i B Szkoły Podstawowej nr 4. Temat zajęć był niezwykle intrygujący „Detektywi mali i duzi”. W czasie spotkania rozmawialiśmy o tym kim jest detektyw i jakich detektywów znają nasi goście. Wspólnie ustaliliśmy jakie cechy powinien posiadać dobry detektyw oraz jakim sprzętem dysponować w swojej pracy. Po rozwiązaniu zagadki opartej na opowiadaniu „Zagadka dziewiąta, czyli bagietka z szynką!” z książki „Wakacje detektywa Pozytywki” G. Kasdepki nadszedł czas na zadania praktyczne. Dzieci szukały więc wyjścia z labiryntu oraz rzeczy nie pasujących na obrazkach. Ostatnim zadaniem było zbieranie odcisków palców i tworzenie z nich zabawnych rysunków. W ten sposób powstały motylki, kwiatki, ptaszki, żabki i wiele innych. Na koniec spotkania nasi goście otrzymali licencję detektywistyczną.
Bajkolandia
Dzień Postaci z Bajek


5 listopada obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji odwiedziły nas po raz pierwszy dzieci z grupy V z Miejskiego Przedszkola nr 3 wraz z nauczycielkami. Po rozmowie na temat zasad jakie obowiązują w bibliotece, o tym jak obchodzić się z książkami, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jakie ciekawe książki można u nas znaleźć i wypożyczyć nadszedł czas na zagadki. Okazało się, że dzieci znakomicie znają bohaterów zarówno nowych jak i starszych bajek. Po rozmowie na temat ulubionych bajek i ich bohaterów maluchy mogły obejrzeć wybrane książeczki. Na koniec panie wypożyczyły jeszcze książeczki, które będą czytać grupie w przedszkolu. Po wręczeniu dzieciom Certyfikatu Bajkolandii nadszedł czas na wspólne zdjęcie i pożegnanie. Mamy nadzieję, że dzieci zgodnie z obietnicą odwiedzą nas jeszcze nie raz.
"Sieciaki"24 lipca w Bibliotece Publicznej im. Jana Machulskiego odbył się piknik dla dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Sieciaki na wakacjach”. Dzieci uczyły się jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Spotkanie było jedną wspólną zabawą, bo dzieci oglądały filmy, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, kolorowały rysunki. Ostatnim elementem spotkania było budowanie robotów przypominających bohatera obejrzanych kreskówek – Net Robiego. Dzieci zaangażowały się niesamowicie – ze starych kartonów, korków, rolek, folii aluminiowej i makulatury wyczarowały piękne roboty, z którymi miały okazję zrobić sobie zdjęcie. Spotkanie zostało zwieńczone słodkim poczęstunkiem i wręczeniem dyplomów oraz naklejek wszystkim uczestnikom pikniku. Serdecznie dziękujemy Fundacji Dzieci Niczyje i Fundacji Orange za przesłany pakiet materiałów edukacyjnych. Do udziału w akcji zaangażowała się Filia nr 1 i Filia nr 2 Biblioteki Publicznej.©2011 Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie
Projekt graficzny Joeystudio.pl