Filia nr 2


Katalog on-line | Wydarzenia | Historia | Nowości | Galeria | Usługi | KontaktKonkurs

"SLEEVEFACE"


Filia nr 2 Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Dmowskiego 4 zaprasza do udziału w konkursie "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę!"
Sleeveface to zdjęcie, którego elementem jest okładka książki, wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Regulamin konkursu

„Ulubiony Bohater Bajkowy”
5.11.2015 r. odbyło się w Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Ulubiony Bohater Bajkowy”, organizowanego przez Filię nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filię nr 2. Gościliśmy uczestników konkursu wraz z ich rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i opiekunami ze szkół
i przedszkoli. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Spośród 126 prac stworzonych najróżniejszymi technikami nagrodzone i wyróżnione zostały 44 dzieła w różnych kategoriach wiekowych.
Jury brało pod uwagę szczególnie samodzielność wykonania oraz pomysłowość i estetykę. Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej (Plac Kościuszki 12) w godzinach otwarcia placówki. Dziękujemy wszystkim młodym artystom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.
Piknik z Sieciakami
27 sierpnia już po raz drugi Filia nr 1 i Filia nr 2 Biblioteki Publicznej zorganizowały „Piknik z Sieciakami”. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Sieciaki na wakacjach”.
Podczas wspólnej zabawy dzieci uczyły się jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu.
Pakiety materiałów edukacyjnych przesłane przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange uatrakcyjniły nasze spotkanie za co serdecznie dziękujemy. W trakcie pikniku dzieci oglądały filmy, rozwiązywały krzyżówki i rebusy. Młodsi uczestnicy kolorowali rysunki. Dużym zaangażowaniem i kreatywnością wykazali się nasi goście podczas tworzenia kartonowych robotów, które można podziwiać w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej. Na zakończenie spotkania uczestnicy pikniku otrzymali dyplomy i „Sieciakowe zasady bezpieczeństwa".

ROK  TUWIMA"Piknik z Tuwimem"
"Kraina Pana Tuwima"http://www.tuwim.org/


7 czerwca 2013 r. w czytelni Biblioteki Publicznej zaprosiliśmy dzieci na "Piknik z Tuwimem". W programie były występy Wojciecha Poradowskiego, aktora Teatru Powszechnego w Łodzi, przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 2 pod opieką pani Lidii Lichańskiej, dzieci ze szkoły podstawowej nr 1, pod opieką pani Elżbiety Rutkowskiej.
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Kraina Pana Tuwima". Były również gry, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji.

©2011 Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie
Projekt graficzny Joeystudio.pl