Młody Podróżnik - Europa - Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Łódzkim

Młody Podróżnik – Europa

Młody Podróżnik - Europa 1

18 czerwca w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Młody Podróżnik”.  Tego dnia wspólnie z grupą VI z MP nr 3 odwiedziliśmy  Europę.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały ciekawostek na temat tego kontynentu oraz dowiedziały się, jakie zwyczaje panują w poszczególnych krajach i – co okazało się nie lada atrakcją – jak bardzo różni się brzmienie niektórych słów w wybranych   europejskich językach!

Po przeczytaniu opowiadania i krótkiej rozmowie na jego temat, przyszła pora na zadania. Najpierw bawiliśmy się w „Makaroniarzy” i próbowaliśmy stworzyć jak najdłuższą „makaronową” nitkę, a później samodzielnie robiliśmy wakacyjne pocztówki!

Nie zabrakło naturalnie czasu na wspólne zdjęcie i mały poczęstunek. Sam koniec europejskiej wyprawy upłynął nam na rozmowach o wakacyjnych planach, wręczeniu podróżniczych dyplomów i pamiątkowym fotografowaniu w bibliotecznej fotobudce.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i życzymy niezapomnianych wakacji!

Młody Podróżnik - Europa 2 Młody Podróżnik - Europa 3 Młody Podróżnik - Europa 4 Młody Podróżnik - Europa 5 Młody Podróżnik - Europa 6 Młody Podróżnik - Europa 7 Młody Podróżnik - Europa 8

Czcionki
Kontrast