Warsztaty/Zajęcia

Harmonogram zajęć w marcu 2024

 

Harmonogram zajęć w lutym 2024

Grafik zajęć w lutym 2024

Harmonogram zajęć w styczniu 2024

harmonogram zajęć ACK na styczeń 2024

Uwaga! Trwa nabór uzupełniający na zajęcia

Grafik zajęć na listopad

 

Rekrutacja na zajęcia w sezonie 2023/2024

Rozpoczynamy rekrutację na zajęcia w sezonie 2023/2024. Dostosowując harmonogram do Waszych oczekiwań, rozszerzyliśmy ofertę, dodając zupełnie nowe warsztaty oraz kontynuując te z zeszłego roku. Poniżej publikujemy harmonogram i wszystkie potrzebne dokumenty. Zapoznajcie się z nimi i zgłaszajcie chęć uczestnictwa pod adres: ack@alebiblioteka.pl

 

harmonogram zajęć

harmonogram zajęć

Załączniki: 
1/Zarządzenie ws. wprowadzenia Regulaminu dot. zajęć:
Zarządzenie nr 11 dot. REGULAMIN WARSZTATÓW

2/Regulamin warunków uczestnictwa:
Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 11 Regulamin

3/Deklaracja uczestnictwa:
Załącznik nr 1 do Regulaminu Deklaracja uczestnictwa

4/Oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) dotyczące odbioru dziecka z zajęć:
Załącznik nr 3 do Regulaminu OŚWIADCZENIE RODZICÓW (OPIEKUNÓW PRAWNYCH) DOTYCZĄCE SAMODZIELNEGO POWROTU DZIECKA

5/Tabela opłat:
Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 11 Tabela Opłat

6/Harmonogram zajęć:
Załącznik nr 4 do Regulaminu Harmonogram

7/Oświadczenie o rezygnacji z zajęć:
Załącznik nr 5 do Regulaminu OŚWIADCZENIE O REZYGNACJI Z WARSZTATÓW ZAJĘĆ

Na jakie zajęcia Was zapraszamy?

MODELARSTWO – sztuka projektowania i tworzenia postaci, otoczenia oraz dioram. Cykl cotygodniowych warsztatów, podczas których instruktor pokaże odpowiednie techniki malowania – dostosowane do poziomu uczestników warsztatów. Na warsztatach zapewniamy wyposażenie w postaci wszystkich potrzebnych modeli (z tematyki gier, filmów i bajek), narzędzi i farb.

WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA – Propozycja skierowana do całych rodzin. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia rozpoczynają się od tworzenia szkiców, by poznać prawidłową technikę rysowania. Kursanci zdobędą wiedzę na temat narzędzi oraz warsztatu pracy twórcy. Stworzy to bazę do dalszych kreatywnych działań. Po wykonaniu rysunków, nastąpi płynne przejście do kolorowej wersji dzieła. Powstanie projekt obrazu, który następnie uczestnicy przenosić będą na podobrazie malarskie zwane profesjonalnie blejtramem. Malowanie profesjonalnymi pędzlami i farbami akrylowymi z pewnością pozwoli jeszcze pełniej sprawdzić oraz spełnić się na polu artystycznym. Zajęcia stanowią rodzaj  arteterapii oraz są zaproszeniem do wyjątkowej przygody, jaką stanowi sztuka tworzenia.

SZTUKA WITRAŻU – Kursanci wejdą do świata niezwykłej dziedziny sztuki, wypełnionej magią, którą tworzą kolory i światło. To również forma ekspresji, będąca zestawieniem dorobku historycznego oraz kreatywnego działania. Tworzenie witraży to doskonały sposób, by odkryć piękno w detalu. Podczas zajęć, uczestnicy poznają technikę pracy nad witrażem oraz wykonają własne kompozycje. Dowiedzą się, jak za pomocą gry światła i kolorów można wyrazić swoje pomysły. Niezależnie od poziomu doświadczenia, celem zajęć jest poszerzenie wiedzy oraz dostarczenie niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.

TAJNIKI RZEŹBY – Jeśli marzysz o wyrażeniu siebie poprzez sztukę, ta propozycja zajęć adresowana właśnie do Ciebie. Kurs, który umożliwi rozwój zdolności artystycznych. Uczestnicy zapoznani zostaną z różnymi technikami rzeźbiarskimi. Dowiedzą się, jak tworzyć dzieła realistyczne i abstrakcyjne. By stworzyć własne projekty, będą eksperymentować z różnymi materiałami. Nauczą się, jak wykonać trójwymiarowe projekty oraz zanurzą w niezwykłym świecie kształtów i faktur.

PISANIE (MALOWANIE) IKON – Warsztaty malowania ikon to zaproszenie dla osób, które ukończyły 18 lat i chciałyby zgłębić sztukę pisania (malowania) ikon, a także poznać świat kultury sakralnej Wschodu. Podczas warsztatów uczestnicy wraz z instruktorami zgłębią temat: czym jest ikona w sztuce sakralnej, poznają historię i podstawową teorię potrzebną do tworzenia ikony. Uczestnik warsztatów samodzielne stworzy ikonę tradycyjną techniką tempery jajecznej, w oparciu o szkic przeniesiony na zagruntowaną deskę lipową.

SZACHY – zapraszamy na lekcje gry w szachy. To doskonała okazja do poznania tajników fascynującej gry, nauki logicznego myślenia oraz dowiedzenie się nie tylko czegoś o szachownicy, ale również o sobie samym. Warsztaty prowadzone będą dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Rozwiązując ćwiczenia i zagadki szachowe, kursanci poprawią swoją grę oraz poznają nowe techniki. Cotygodniowe rozgrywki będą pomoce w zdobyciu doświadczenia na planszy.

TechExplorers – Odkrywaj, Twórz, Baw się z Technologią – Zapraszamy wszystkie małe odkrywczynie i odkrywców na fascynującą przygodę z technologią. Warsztaty są stworzone specjalnie dla dzieci w wieku 10-12 lat, które chcą wkroczyć w świat kodowania, robotyki i twórczego myślenia.
Micro:bit Magiczny Świat: Na początek, dzieci zapoznają się z micro:bit – małym, ale potężnym urządzeniem, które pozwala im tworzyć interaktywne projekty za pomocą kodu. Każde dziecko otrzyma swój własny micro:bit i nauczy się programować go, tworząc świetlistą sztukę, gry i symulacje.
Scratch – Koduj, bawiąc Się: Dzieci odkryją magię Scratcha, przyjaznego środowiska programistycznego, które umożliwia im tworzenie animacji, interaktywnych opowieści i prostych gier. Poprzez łączenie bloków kodu wizualnie, uczą się podstawowych koncepcji programowania w sposób angażujący i zabawny.
Minecraft: Edukacyjne Przygody:Przeniesiemy naszych TechExplorers do wirtualnego świata Minecraft: Education Edition. Dzieci będą mogły eksplorować, projektować i budować własne edukacyjne przygody. Poprzez programowanie tzw. „agentów” na platformie MakeCode, dzieci nauczą się kontrolować otaczający świat w grze i rozwiązywać zadania, rozwijając logiczne myślenie.
Klocki Apitor – Twórz Ruchome Dzieła Sztuki: Zestaw klocków Apitor to prawdziwa gratka dla młodych konstruktorów. Dzieci poznają podstawy mechaniki, inżynierii i budowy ruchomych struktur. Dzięki kreatywnym projektom, będą mogły zbudować własne interaktywne modele, łącząc świat rzeczywisty z technologią.
Zestawy LEGO i Maszyny Proste z Silnikiem: W ramach warsztatów TechExplorers, dzieci wezmą udział w emocjonujących projektach z wykorzystaniem zestawów LEGO i maszyn prostych. Wykorzystując kreatywność i umiejętności konstrukcyjne, zbudują ruchome modele, które mogą być napędzane za pomocą silnika. To świetna okazja do nauki o mechanice i inżynierii w sposób interaktywny i angażujący.

KODOWANIE I PROGRAMOWANIE – warsztaty dla dzieci, które będą mogły poznać podstawy mechaniki, elektroniki oraz podstawy programowania/kodowania. Będą też doskonalić umiejętności matematyczne oraz miękkie. Używane będą takie narzędzia, jak: Photony, Ozoboty, Apitor X, Lego Briq Motion Prime , długopisy 3d i projektowanie druku 3d w TINKERCAD, aplikacje na Ipad wspomagające naukę kodowania Minecraft Education Edition i wiele innych.

JĘZYK ANGIELSKI – Kurs dla osób, które chcą się nauczyć mówić po angielsku. To doskonała okazja, by np. polepszyć swoje kwalifikacje zawodowe. Ale znajomość języka obcego przyda się również poza pracą. Umożliwi lepszą komunikację, np. na urlopie. Zajęcia konwersacyjne dla dorosłych, pomogą Ci nauczyć się biegle władać językiem, a wyjazd za granicę nie będzie taki straszny, zyskasz umiejętność dogadywania się w codziennych sytuacjach. Zajęcia dopasujemy do twoich potrzeb i oczekiwań, pozbędziesz się wszelkich obaw przed mówieniem i podejmowaniem dyskusji.

JĘZYK WŁOSKI – Jeśli jedynymi słowami po włosku, które znasz są: „cappuccino” oraz „pizza”, masz szansę to zmienić, zapisując się na kurs włoskiego. Odkryj piękno tego języka. Jeśli marzysz o podróży do pełnych uroku Włoch i uwielbiasz włoską kuchnię, to idealna okazja, by teraz rozsmakować się w tym jakże melodyjnym języku. Poznaj język, będący symbolem miłości i sztuki.

JĘZYK HISZPAŃSKI – ¡Hola Amigos! Zapraszamy na ekscytujący kurs językowy, który co tydzień przeniesie Was do słonecznej Hiszpanii. Jeśli marzysz o komunikowaniu się w jednym z najpiękniejszych języków świata, nie zwlekaj z zapisem. Spełnij swoje marzenie i odkryj magię języka hiszpańskiego. Na kursie nie zabraknie również wielu ciekawostek nt. hiszpańskiej kultury i zwyczajów.

 


 

UWAGA! Rekrutacja na zajęcia w sezonie 2023/2024 wystartuje 11.09.2023 r.

Grafika iformująca o zapisach na zajęcia

 

 

 

UWAGA ! INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ/WARSZTATÓW! Przypominamy o terminach zajęć w styczniu 2023 r. :

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z naszej oferty:

MODELARSTWO – sztuka projektowania i tworzenia postaci, otoczenia oraz dioram.

Cykl cotygodniowych warsztatów, podczas których instruktor pokaże odpowiednie techniki malowania – dostosowane do poziomu uczestników warsztatów. Na warsztatach zapewniamy wyposażenie w postaci wszystkich potrzebnych modeli (z tematyki gier, filmów i bajek), narzędzi i farb.

 

Algorytmika dla smyka – warsztaty dla dzieci, które podczas zajęć będą doskonaliły umiejętności logicznego i analitycznego myślenia – przy okazji kształtować też umiejętności miękkie.
Narzędzia, które do tego użyjemy to m.in:
Klocki Korbo, Ozoboty, Botzees , Photony, Gry planszowe i szachy, Lego Duplo, Aplikacje na Ipad wspomagające naukę kodowania oraz długopisy 3d.

Młody mechatronik – warsztaty dla dzieci, które będą mogły poznać podstawy mechaniki, elektroniki oraz podstawy programowania/kodowania. Będą też doskonalić umiejętności matematyczne oraz miękkie.
Narzędzia jakie będziemy używać to:
Photony, Ozoboty, Apitor X, Lego Briq Motion Prime , długopisy 3d i projektowanie druku 3d w TINKERCAD
Aplikacje na Ipad wspomagające naukę kodowania Minecraft Education Edition i wiele innych.

 

Lekcje Rysunku i Malarstwa

Pomysł  skierowany  do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla rodzin. Mile widziane rodzinne przybycia na zajęcia rysunku i malarstwa. Zajęcia rozpoczniemy od szkiców, następnie rysunków martwej natury ołówkiem, techniki szkicu. Przy okazji poznamy narzędzia i warsztat pracy twórcy, co jest podstawą w dalszych kreatywnych działaniach. Po wykonaniu rysunku, przejdziemy do kolorowej wersji i będzie to już nasz projekt  obrazu , który przeniesiemy później na podobrazie malarskie zwane profesjonalnie BLEJTRAMEM. Będziemy malować profesjonalnymi pędzlami i farbami akrylowymi, co na pewno Państwu się bardzo spodoba. Bardzo zachęcam do przybycia na lekcje, która pozwoli odpocząć, skupić się na ART-TERAPII. Zapraszam do cudownej przygody jaką jest sztuka tworzenia jedynych  w swoim rodzaju  osobistych dzieł, które stworzone przez państwa będą jedyne takie na  świecie.  Warto skorzystać z tej szansy spróbować odkryć Swoją moc twórczą. Gwarantuję efekty i odkrycie Waszych Talentów.

 

Warsztaty działań twórczych

Warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla rodzin pragnących wspólnie i twórczo spędzić czas razem. Na warsztatach poznamy techniki tworzenia ozdób zaczynając od wyboru obiektu jaki chcemy stworzyć, a następnie przystąpimy do projektowania szkicem na papierze. Najważniejsza jest pasja do sztuki i radość ze wspierania ciekawych działań, dlatego przygotowane są dla Państwa różne tematy działań,
które będą do wyboru dla Państwa według Waszych zainteresowań. Pierwszą propozycją będą warsztaty z filcem technika wyrabiania  kwiatów z filcu, guzików, czapek, kapeluszy, szali. Zdobienie motywami z filcu odzieży, toreb.

Pisanie (Malowanie) Ikon
Warsztaty malowania ikon to zaproszenie dla osób które ukończyły 18 lat i chciałyby zgłębić sztukę pisania (malowania) ikon, a także poznać świat kultury sakralnej Wschodu. Podczas warsztatów uczestnicy wraz z instruktorami zgłębią temat: czym jest ikona w sztuce sakralnej, poznają historię i podstawową teorię potrzebną do tworzenia ikony. Uczestnik warsztatów samodzielne stworzy ikonę tradycyjną techniką tempery jajecznej, w oparciu o szkic przeniesiony na zagruntowaną deskę lipową.

JĘZYK ANGIELSKI/JĘZYK WŁOSKI

Czy dobrze się czujesz podczas rozmów w obcym języku?

Zajęcia konwersacyjne dla dorosłych, pomogą Ci nauczyć się biegle władać językiem, a wyjazd za granicę nie będzie taki straszny, zyskasz umiejętność dogadywania się w codziennych sytuacjach. Zajęcia dopasujemy do twoich potrzeb i oczekiwań, pozbędziesz się wszelkich obaw przed mówieniem i podejmowaniem dyskusji.

 

NIE WYRZUCAJ! WYKORZYSTAJ!

W ramach warsztatów prowadzący udowodnią, że recykling i segregacja odpadów nie jest przykrym obowiązkiem, a wręcz przeciwnie jest świetną zabawą, która pobudza wyobraźnię. Dzięki naszym warsztatom śmieci zmieniłyby zmieniłyby się w „artystyczne dzieła” dzieci i ich opiekunów. Od plastikowych nakrętek, butelek, poprzez niekompletne puzzle i dary natury np. szyszki, liście, kasztany, do zepsutych szafek, które dzięki kreatywnej pracy uczestników warsztatów mogą stać się np. karmikami dla ptaków. Kreatywność dzieci nie zna granic! Dzięki tym warsztatom wyzbędziemy się obaw i pokażemy rodzicom, że wszystkie dzieci, niezależnie od swoich niedoskonałości, oczekują zrozumienia, tolerancji i ogromu empatii. Warunkiem koniecznym jest opieka nad każdą osobą małoletnią przez cały czas pobytu na warsztatach. Bez obecności opiekuna  skorzystać z warsztatów nie można.

Patronat nad warsztatami objęło STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN „INNA BAJKA”.