Warsztaty/Zajęcia

UWAGA ! INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ/WARSZTATÓW! Przypominamy o terminach zajęć w styczniu 2023 r. :

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z naszej oferty:

MODELARSTWO – sztuka projektowania i tworzenia postaci, otoczenia oraz dioram.

Cykl cotygodniowych warsztatów, podczas których instruktor pokaże odpowiednie techniki malowania – dostosowane do poziomu uczestników warsztatów. Na warsztatach zapewniamy wyposażenie w postaci wszystkich potrzebnych modeli (z tematyki gier, filmów i bajek), narzędzi i farb.

 

Algorytmika dla smyka – warsztaty dla dzieci, które podczas zajęć będą doskonaliły umiejętności logicznego i analitycznego myślenia – przy okazji kształtować też umiejętności miękkie.
Narzędzia, które do tego użyjemy to m.in:
Klocki Korbo, Ozoboty, Botzees , Photony, Gry planszowe i szachy, Lego Duplo, Aplikacje na Ipad wspomagające naukę kodowania oraz długopisy 3d.

Młody mechatronik – warsztaty dla dzieci, które będą mogły poznać podstawy mechaniki, elektroniki oraz podstawy programowania/kodowania. Będą też doskonalić umiejętności matematyczne oraz miękkie.
Narzędzia jakie będziemy używać to:
Photony, Ozoboty, Apitor X, Lego Briq Motion Prime , długopisy 3d i projektowanie druku 3d w TINKERCAD
Aplikacje na Ipad wspomagające naukę kodowania Minecraft Education Edition i wiele innych.

 

Lekcje Rysunku i Malarstwa

Pomysł  skierowany  do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla rodzin. Mile widziane rodzinne przybycia na zajęcia rysunku i malarstwa. Zajęcia rozpoczniemy od szkiców, następnie rysunków martwej natury ołówkiem, techniki szkicu. Przy okazji poznamy narzędzia i warsztat pracy twórcy, co jest podstawą w dalszych kreatywnych działaniach. Po wykonaniu rysunku, przejdziemy do kolorowej wersji i będzie to już nasz projekt  obrazu , który przeniesiemy później na podobrazie malarskie zwane profesjonalnie BLEJTRAMEM. Będziemy malować profesjonalnymi pędzlami i farbami akrylowymi, co na pewno Państwu się bardzo spodoba. Bardzo zachęcam do przybycia na lekcje, która pozwoli odpocząć, skupić się na ART-TERAPII. Zapraszam do cudownej przygody jaką jest sztuka tworzenia jedynych  w swoim rodzaju  osobistych dzieł, które stworzone przez państwa będą jedyne takie na  świecie.  Warto skorzystać z tej szansy spróbować odkryć Swoją moc twórczą. Gwarantuję efekty i odkrycie Waszych Talentów.

 

Warsztaty działań twórczych

Warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla rodzin pragnących wspólnie i twórczo spędzić czas razem. Na warsztatach poznamy techniki tworzenia ozdób zaczynając od wyboru obiektu jaki chcemy stworzyć, a następnie przystąpimy do projektowania szkicem na papierze. Najważniejsza jest pasja do sztuki i radość ze wspierania ciekawych działań, dlatego przygotowane są dla Państwa różne tematy działań,
które będą do wyboru dla Państwa według Waszych zainteresowań. Pierwszą propozycją będą warsztaty z filcem technika wyrabiania  kwiatów z filcu, guzików, czapek, kapeluszy, szali. Zdobienie motywami z filcu odzieży, toreb.

Pisanie (Malowanie) Ikon
Warsztaty malowania ikon to zaproszenie dla osób które ukończyły 18 lat i chciałyby zgłębić sztukę pisania (malowania) ikon, a także poznać świat kultury sakralnej Wschodu. Podczas warsztatów uczestnicy wraz z instruktorami zgłębią temat: czym jest ikona w sztuce sakralnej, poznają historię i podstawową teorię potrzebną do tworzenia ikony. Uczestnik warsztatów samodzielne stworzy ikonę tradycyjną techniką tempery jajecznej, w oparciu o szkic przeniesiony na zagruntowaną deskę lipową.

JĘZYK ANGIELSKI/JĘZYK WŁOSKI

Czy dobrze się czujesz podczas rozmów w obcym języku?

Zajęcia konwersacyjne dla dorosłych, pomogą Ci nauczyć się biegle władać językiem, a wyjazd za granicę nie będzie taki straszny, zyskasz umiejętność dogadywania się w codziennych sytuacjach. Zajęcia dopasujemy do twoich potrzeb i oczekiwań, pozbędziesz się wszelkich obaw przed mówieniem i podejmowaniem dyskusji.

 

NIE WYRZUCAJ! WYKORZYSTAJ!

W ramach warsztatów prowadzący udowodnią, że recykling i segregacja odpadów nie jest przykrym obowiązkiem, a wręcz przeciwnie jest świetną zabawą, która pobudza wyobraźnię. Dzięki naszym warsztatom śmieci zmieniłyby zmieniłyby się w „artystyczne dzieła” dzieci i ich opiekunów. Od plastikowych nakrętek, butelek, poprzez niekompletne puzzle i dary natury np. szyszki, liście, kasztany, do zepsutych szafek, które dzięki kreatywnej pracy uczestników warsztatów mogą stać się np. karmikami dla ptaków. Kreatywność dzieci nie zna granic! Dzięki tym warsztatom wyzbędziemy się obaw i pokażemy rodzicom, że wszystkie dzieci, niezależnie od swoich niedoskonałości, oczekują zrozumienia, tolerancji i ogromu empatii. Warunkiem koniecznym jest opieka nad każdą osobą małoletnią przez cały czas pobytu na warsztatach. Bez obecności opiekuna  skorzystać z warsztatów nie można.

Patronat nad warsztatami objęło STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN „INNA BAJKA”.