Czytak

urządzenie czytak 4

 

Każda osoba niewidoma, lub słabowidząca posiadająca zaświadczenie lekarskie może wypożyczyć odtwarzacz książek mówionych. Czytak 4 to urządzenie polskiej produkcji, jest lekki, mieści się w dłoni i ma duże, wyraźnie oznaczone przyciski. W przeciwieństwie do smartfonów, tabletów, czy zwykłych czytników e-booków, Czytak nie ma elementów dotykowych, dzięki czemu nie wymaga wykonywania precyzyjnych gestów i dobrego wzroku. Ma dobrze brzmiący głośnik, ale można też z niego korzystać we własnych słuchawkach. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi (link do dokumentu).

Czytak można wypożyczyć w Bibliotece Głównej (pl. Kościuszki 12, Aleksandrów Łódzki).

 

Warunkiem wypożyczenia urządzenia jest

– zaakceptowanie Regulaminu (link do dokumentu)

– zapisanie się do Biblioteki,

– podpisanie oświadczenia (link do dokumentu) o wzięciu odpowiedzialności za urządzenie,

– Okazanie zaświadczenia od lekarza, stwierdzającego że stan zdrowia uniemożliwia, albo znacząco utrudnia czytanie tradycyjnych książek. Nie musi być wystawione przez komisję, czy lekarza orzecznika – wystarczy zaświadczenie od każdego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Wszystkich formalności można dopełnić w Bibliotece podczas pierwszej wizyty. Urządzenie można wypożyczyć na 30 dni, czas ten można przedłużyć, jeśli nie zostało zarezerwowane przez innego czytelnika. Jednorazowo można wgrać na nie nawet 10 książek.

Zachęcamy do wybrania książek przed wizytą w Bibliotece.

Katalog książek mówionych:

Spis książek wg autora

Spis książek wg tytułu

Książki dostępne są dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Osobom  Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

 

 

 

logo stowarzyszenia larix