„Białoruś – imperium kontrastów” – spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem 10.01.2020 r. godz. 17:00

„Białoruś – imperium kontrastów” spotkanie autorskie z Arturem Zygmuntowiczem
Czytelnia Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego
Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
10 stycznia (piątek) 2020 godz.17.00
Biblioteka zaprasza miłośników podróży na spotkanie z autorem książki „Białoruś imperium kontrastów” Książka jest jednocześnie reportażem, publikacją podróżniczą, zbiorem zabawnych anegdot oraz błyskotliwych obserwacji socjologicznych, do których materiał został zebrany przez autora podczas czterech podróży do tego kraju, w tym dwóch rowerowych. A jaka jest Białoruś?
To jedno z państw najrzadziej odwiedzanych przez polskich turystów, mimo że leży za miedzą i łączy nas wielowiekowa wspólna historia. Z sympatią, jaką nas, Polaków, darzą Białorusini, możemy się spotkać jedynie w Gruzji lub na Węgrzech. Zaproszenie wprost z ulicy do domu czy na wesele nie jest niczym nadzwyczajnym.
Podróż na Karaiby będziecie wspominać przez pół roku. Wizytę na Białorusi – przez całe życie.
Artur Zygmuntowicz – rocznik 1972, zadebiutował w roku 2016 książką poświęconą Polsce Wschodniej „Ziemia o ludzkiej twarzy”. Rok później ukazały się jego „Piłeczki w palcach żonglerów” – książka ukazująca kulisy funkcjonowania korporacji farmaceutycznych w Polsce. „Białoruś” jest jego trzecią publikacją. W planach wydawniczych cykl reportaży z Mołdawii i Zanzibaru.
Podczas spotkania obejrzymy niezwykłe zdjęcia, filmy wysłuchamy dynamicznej opowieści okraszonej anegdotami o kraju którego w ogóle nie znamy.