Bibliomotki – cierpliwość

30 maja w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyły się ostatnie już zajęcia z cyklu „Bibliomotki, czyli o emocjach w bibliotece”. Tradycyjnie dla tej serii, gościliśmy u siebie dzieci z grupy VII MP nr 3. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania przez uczestników opowiadania S. Serreli „Lena. Jak długo mam jeszcze czekać?”. Niektórzy z Was domyślą się więc na pewno, że tematem ostatnich zajęć była… cierpliwość. 

Na samym początku rozmawialiśmy z naszymi gośćmi na temat tej cechy – wymienialiśmy sytuacje, które często wymagają od nas tego, byśmy musieli się nią wykazać, próbowaliśmy również ustalić, czy bycie cierpliwym to właściwie łatwa, czy też trochę trudniejsza sztuka (aby przekonać się o tym na własnej skórze, wykonaliśmy ćwiczenie: przez 20 sekund próbowaliśmy siedzieć w zupełnej ciszy i spokoju). Dzięki temu zadaniu jednogłośnie udało się stwierdzić, że bycie cierpliwym… nie jest wcale takie łatwe. 

W kolejnej części spotkania wspólnie sporządziliśmy „Kodeks Cierpliwego Przedszkolaka”, a następnie przeszliśmy do wykonania pracy plastycznej, która wymagała od uczestników wykazania się nie lada cierpliwością!

Na zakończenie spotkania otrzymałyśmy od naszych gości piękne, własnoręcznie wykonane upominki. 
Bardzo się cieszymy i dziękujemy grupie VII za wspólną zabawę i miło spędzony czas!
Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze wiele razy! Dzieciom życzymy wspaniałych wakacji, a naszych Czytelników zapraszamy do podziwiania kolorowych wyklejanych motyli wykonanych na zajęciach przez przedszkolaków!