Konkurs literacki „Mój Aleksandrów” ROZTRZYGNIĘTY

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursy literackiego „Mój Aleksandrów” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim, w ramach obchodów 200-lecia uzyskania praw miejskich przez osadę Aleksandrów. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się w niedzielę 18 września podczas XIX Festiwalu Sztuk Różnych. Nagrody wręczył Jacek Lipiński Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.

– Nagrodę pieniężną w wysokości 1 500,00 zł oraz okolicznościowy dyplom – otrzymał Pan Piotr Markuszewski – pseudonim (RUDA), za utwór pt. „Pościg”.

– Nagrodę Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego w wysokości                1 000,00 zł oraz okolicznościowy dyplom – otrzymał Pan Piotr Kauc – pseudonim (Mandragora)  za utwór „Moje Miasto”.

Ponadto Jury wyróżniło autorów, których utwory ukażą się drukiem w publikacji wydanej przez Bibliotekę Publiczną im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim:

– Grażyna Janiak „Moje Miasto”

– Niezapominajka „ Moja Oaza”

– Andziula „Moje miasto, moje życie”

– Gabriela May „Duch Aleksandrowa”