Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!

„Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie! czyli XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego

Zakończyliśmy XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom! To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu czytelniczych inicjatyw. W tym roku, pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”,  obchodziliśmy je w dniach 1-7 czerwca. Jest to wyjątkowy czas, który pokazuje, jak ważne jest kształtowanie pasji do literatury od najmłodszych lat. Spotkania z książkami, i inspirującymi osobami pomagają dzieciom rozwijać swoje zainteresowania i marzenia.

W tym roku, w bibliotecznej akcji czytelniczej wzięli udział Pani Anna Grzelak – pasjonatka jazdy konnej, Pani Katarzyna Rezler – Pełnomocnik ds. Zwierząt Urzędu Miasta, Pani Marzena Szwed doktor habilitowany Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Pan Maciej Kwiatkowski ppłk Wojska Polskiego w stanie rezerwy oraz Pani Anna Stryjewska – pisarka. Nasi goście poza czytaniem dzieciom opowiadań, przybliżali także swoje pasje i dzielili się ciekawymi wiadomościami na temat swojej pracy. W tym roku najmłodsi mogli między innym obserwować fascynujące doświadczenia chemiczne, poznać psa Romka i wziąć udział w musztrze. W naszych spotkaniach wzięło udział prawie 300 słuchaczy z aleksandrowskich szkół i przedszkoli. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas jeszcze nie raz w poszukiwaniu interesującej lektury. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego tygodnia!

Zapraszamy do biblioteki! Czytanie to przygoda, która nigdy się nie kończy!