Spotkanie autorskie z Aleksandrem Wilanowskim

Spotkanie na temat tego jak utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji, trenując nordic walking. A będzie o tym mówił Aleksander Wilanowski, dla którego nordic walking jest fundamentem zdrowia i sprawności. To jeden z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce. Autor pierwszej w kraju pracy dyplomowej udowadniającej zdrowotne właściwości marszu z kijami. Fizjoterapeuta, który pracę przy stole do masażu porzucił na rzecz promocji marszów z kijami oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Przez 20 lat działalności wyszkolił ponad 2000 instruktorów, przeprowadził setki warsztatów i niezliczone ilości treningów. Swoich kursantów i czytelników motywuje nie tylko do efektywnych ćwiczeń, ale również do odnalezienia sportowej przyjemności, która jest podstawą systematycznych treningów. Człowiek, który ze swojej pasji uczynił sposób na życie.
Spotkanie odbędzie się w sobotę 9. grudnia o godzinie 18:00 w Aleksandrowskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.
Ostatnio Aleksander Wilanowski wydał książkę pt.” “Nordic walking razem”. Lektura ukazuje nordic walking w nowoczesny sposób, jako aktywność, która już dawno powinna wyjść ze stereotypu uzdrowiskowych spacerów. Zamysłem autora było ukazanie „iskry” nordic walkingu oraz udowodnienie, że mimo iż nordic walking nie jest spektakularny, widowiskowy i nie wywołuje silnych emocji, jest to sport. Sport, który w świecie pełnym pośpiechu pozwala nam zwolnić, robić coś w swoim tempie i tylko dla siebie, a tym samym korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Książkę będzie można nabyć podczas spotkania z autorem w Aleksandrowskim Centrum Kultury.