Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Dziś (15 grudnia), na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim, odpowiedziała znana i ceniona pisarka literatury dziecięcej, autorka uwielbianej przez czytelników serii książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek…” Pani Justyna Bednarek. W spotkaniu, które odbyło się w Aleksandrowskim Centrum Kultury udział wzięli uczniowie klasy III B Szkoły Podstawowej nr 1 i klasy III B Szkoły podstawowej nr 4.

Pani Justyna opowiadała o tym jak wygląda praca pisarza, do czego potrzebne jest „ziarenko prawdy”, skąd czerpie pomysły na kolejne książki i jak istotna w tym zawodzie jest wyobraźnia. Dzieciom również udało się zaskoczyć autorkę. Przyniosły bowiem na spotkanie plakat ze swoimi „skarpetkowymi” historiami i wykonanymi przez siebie… pralkami ?

Trzecioklasiści otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, zdobyli autografy i zostali zachęceni do poznania innych historii stworzonych przez Panią Bednarek. Spotkanie było bardzo ciekawe i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych gości!