Spotkanie z Jarosławem Fischbachem

informacja o spotkaniu z Jarosławem Fischbachem

Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza na spotkanie z Jarosławem Fischbachem.

Jarosław Fischbach pochodzi z naszego miasta, jest geografem, podróżnikiem i autorem wielu publikacji. W swojej najnowszej książce „Polskie nazwy geograficzne na mapie świata. Wczoraj i dziś” zabierze nas w podróż śladami naszych rodaków. Polacy docierali do najdalszych zakątków globu, polskie ślady znaleźć można w Australii, na Antarktyce, w sercu tajgi, czy w tropikalnej dżungli. Nasi rodacy byli badaczami, podróżnikami, kupcami, najemnikami. Za każdą polskobrzmiącą nazwą na mapie kryje się pewna historia.

Książka to kompendium wiedzy, która niezbędna jest wszystkim zainteresowanym dziejami Polski, geografią świata, losami naszych rodaków zamieszkałych poza granicami kraju. Leksykon zawiera ponad 1000 polskich nazw geograficznych znajdujących się na wszystkich kontynentach. Tytułowe nazwy są dokładnie zlokalizowane, każde miejsce jest szczegółowo opisane, podana jest jego geneza i historia. W publikacji znaleźć można także informacje o nieistniejących już nazwach historycznych. Zniknęły z map z różnych powodów.

Spotkanie odbędzie się 27 października 2021 r. o g. 18.00 w Budynku Pasywnym Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, więcej informacji na stronie internetowej Biblioteki.

plakat reklamujacy spotkanie z Jarosławem Fischbachem dotyczącym promocji jego książki Polskie nazwy geograficzne na mapie świata.