„Tańcząca Eurydyka” – opowieść o Annie German – 18 lutego 2020 (wtorek) godz.17.00

Spotkajmy się w Bibliotece!
18 lutego 2020 (wtorek) godz.17.00
Czytelnia Biblioteki Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
„Tańcząca Eurydyka” – opowieść o Annie German
– spotkanie z Mariolą Pryzwan – bigrafką piosenkarki
– recital Barbary Droździńskiej
Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego zaprasza na spotkanie z niezwykłymi kobietami Mariolą Pryzwan i Barbarą Droździńską, które przybliżą postać Anny German.
Mariola Pryzwan z wykształcenia jest polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką.
Bardzo lubi swoich bohaterów, a jest ich kilkoro: Władysław Broniewski, Zbigniew Cybulski, Maria Dąbrowska, Anna German, Anna Jantar, Irena Jarocka, Maria Kownacka, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Halina Poświatowska.
Uwielbia spotkania autorskie. Czytelnicy chyba też je lubią, bo mówią, że potrafi zarazić ich emocjonalnym stosunkiem do bohaterów swoich opowieści.
Wędrówki śladami bohaterów, spotkania z ich bliskimi, zdobywanie dokumentacji – to także jej pasja.
Barbara Droździńska – pochodzi z dawnych polskich kresów wschodnich, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie fortepianu i jedną z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego. Pieśniarka posiada wyjątkową, niepowtarzalną barwę i silę głosu, który pozwala jej śpiewać trudny i różnorodny repertuar.