Wystawa fotografii „Sentymenty”

Grafika promująca wystawę fotograficzną "Sentymenty"

W piątek, 19. stycznia o godz. 18:00, w ACK odbędziemy małą podróż w czasie. Zapraszamy na wystawę fotografii Kariny Lisieckiej „Sentymenty”, która przeniesie nas do lat PRL-u.

Mam wrażenie, że wychowałam się u dziadków w szafie. Setki obejrzanych zdjęć, pożółkłych gazet, książek. Fascynacja szkłem i porcelaną. Tysiące wysłuchanych historii, wspomnień z młodości, anegdot. Wiele pytań o modę, zwyczaje, sposoby na spędzanie wolnego czasu. Są to sentymenty moich bliskich, którymi przesiąknęłam, bo wielokrotnie słuchałam o nich popijając herbatę w szklance z metalowym koszyczkiem oraz przegryzając ciastko z makiem i marmoladą. – mówi autorka zdjęć.

Karina Lisiecka jest fotografką, która inspiruje się w swoich pracach okresem lat 70. oraz 80. XX wieku. Pasjonatka historii, kolekcjonerka. Dzięki zdobytym rekwizytom stworzyła przestrzeń, w której zrealizowała kilka projektów. Preferuje filmowe podejście do fotografii. Do każdej sesji rozpisuje scenariusz, charakterystykę bohatera, dobiera miejsce, rekwizyty oraz charakteryzacje. Zależy jej, by wykonane fotografie przeplatały się z filmowością. Opowiadały historie.

Absolwentka filmoznawstwa ze specjalnością scenariopisarską oraz magister kulturoznawstwa na promocji sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła również Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Dziecięce oraz nastoletnie lata skupiła na muzyce, ale podczas nauki w szkole muzycznej otrzymała pierwszy aparat, który momentalnie stał się priorytetem. Przez wiele lat związana z fotografią czarno-białą, nurtem urban exploration oraz podwójną ekspozycją. W 2020 roku zapragnęła zmiany i wkroczyła na drogę fotografii kolorowej, której jest wierna do dzisiaj. Mieszkanka Aleksandrowa Łódzkiego, która pogłębia i szerzy wiedzę o historii swojego miasta, m.in. zamieszczając informacje w autorskim projekcie „Zapach PRL-u”.

Wystawę „Sentymenty” w Aleksandrowskim Centrum Kultury będzie można obejrzeć do 23. lutego.

Grafika promująca wystawę fotograficzną "Sentymenty"