Rusza nasza biblioteczna scena! Spektakl „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”

plakat promujący inaugurację sceny ogrodowej

Oto nadchodzi długo wyczekiwana chwila — inauguracja sceny plenerowej w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Z założenia ma to być miejsce, a ogród biblioteki idealnie do tego się nadaje, kulturalnego spędzania czasu. Nieduża, ale piękna i funkcjonalna scena ma stać się przybytkiem wielu pożądanych wydarzeń artystycznych. Pierwsze z nich — na inaugurację sceny — już 5 sierpnia.

„A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” to kameralny spektakl na podstawie scenariusza i w reżyserii Przemysława Tejkowskiego, który również wciela się w jedną z ról. Obok niego występuje Adrianna Kieś grająca młodziutką żonę zamordowanego poety.

Sztuka opowiada o poezji K.K. Baczyńskiego, ale także o nim samym widzianym oczyma ukochanej, która musiała poradzić sobie z jego tragiczną i przedwczesną śmiercią nim sama zginęła z rąk Niemców. Kameralny, emocjonalny spektakl dla wrażliwych i ceniących niebanalną poezję młodego poety.

„A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”, już w piątek, 5 sierpnia o godz. 20.00 w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego, pl. Kościuszki 12 w Aleksandrowie Łódzkim.

Wstęp wolny!