ZAPRASZAMY NA KONCERT DAGADANA i Antonina Teslia

Zapraszamy na koncert zespołu Dagadana oraz występ ukraińskiej artystki ludowej Antoniny Tesli — 21 sierpnia, godz. 18, ogród Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim.

DAGADANA już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

*DAGADANA* jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym *Glastonbury Festival!* Rozpisywał się o nich amerykański *National Geographic*. Koncertowali w *26 krajach*. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.

*Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) *jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.

Skład zespołu:

Daga Gregorowicz — wokal, elektronika, perkusjonalia

Dana Vynnytska — wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia

Mikołaj Pospieszalski — kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal

Bartosz Mikołaj Nazaruk — perkusja, perkusjonalia, wokal.