Otwieramy się dla Was!

Od piątku (15.05.2020) wznawiamy działalność naszej biblioteki. W trosce o nasze i Wasze bezpieczeństwo,  wprowadzamy specjalne zasady funkcjonowania Biblioteki oraz nowe godziny otwarcia. Prosimy o zapoznanie się z tymi zasadami:

 1. Otwieramy tylko Bibliotekę Główną oraz Filię dla Dzieci i Młodzieży przy Placu Kościuszki. Pozostałe filie (w Sobieniu, Bełdowie, Rąbieniu, oraz Filia nr 2 na osiedlu) pozostaną zamknięte.
 2. W Bibliotece zostanie utworzona specjalna strefa zwrotu i wypożyczeń (wejście bramą od ogrodu).
 3. Przy okienku może przebywać jedna osoba.
 4. Prosimy również o zachowaniu odstępu nie mniejszego niż 2 metry.
 5. Na terenie Biblioteki użytkownicy obowiązkowo powinni nosić maseczki, lub przyłbice ochronne i rękawiczki jednorazowe.
 6. Ze względów bezpieczeństwa nie zapewniamy wolnego dostępu do naszych zbiorów. W Bibliotece będzie można jedynie wypożyczyć, bądź zwrócić książki. Nie wypożyczamy czasopism i prasy codziennej. Zachęcamy do przygotowania listy książek do wypożyczenia.
 7. Listę książek do wypożyczenia można przygotować korzystając z naszego  katalogu i przesłać ją na nasz adres mailowy alebib@o2.pl (książki dla dorosłych) lub biblioteka.filia1@gmail.com (książki dla dzieci i łodzieży). Kiedy zamówienie zostanie przygotowane i będzie gotowe do odbioru poinformujemy o tym mailowo. Ułatwi to korzystanie z naszych zbiorów.
 8. Czytelnia, stanowiska komputerowe oraz inne sale biblioteczne będą niedostępne dla czytelników.
 9. Nie świadczymy usług wydruku i ksero.
 10. Zwracane książki zostaną poddane dziesięciodniowej kwarantannie. Przez ten okres książki będą niedostępne, może to wpłynąć na dostępność niektórych tytułów.
 11. Godziny otwarcia Biblioteki:Poniedziałek   14-18
  Wtorek  8-12
  Środa  14-18
  Czwartek  nieczynne
  Piątek  8-12

Powyższe zasady obowiązują do odwołania i mogą ulec zmianie, prosimy więc o śledzenie naszej strony www i profilu Facebook.