Wernisaż wystawy „Lwów na starej fotografii”

Tym razem zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy zdjęć Lwowa z dawnych lat. To miasto niezwykłe, przesiąknięte historią oraz ciekawymi opowieściami. Miasto, które od dawna zachwycało swoją kulturą oraz architekturą. Wystawę „Lwów na starej fotografii” tworzy bogata kolekcja zdjęć pochodząca ze zbiorów Joanny Dobosz-Dobrowolskiej i Adama Dobosza. Wystawa, prezentując unikalne zdjęcia Lwowa z przełomu XIX i XX wieku, stanowi zaproszenie do odbycia fascynującej podróży do dawnego Lwowa. Każde zdjęcie przesiąknięte jest historią danego miejsca oraz ukazuje przed odbiorcą jego niezwykłą odsłonę. Dokumentuje życie i wygląd wielkiej europejskiej metropolii. Kadry ze stolicy Galicji ukazują polskość oraz wielokulturowość miasta.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 1. marca o godzinie 16:00 w Aleksandrowskim Centrum Kultury (ul. Waryńskiego 22/26). Wstęp wolny. Patronat nad wystawą objął Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.